Podrška 091 762 7441
Besplatna dostava U RH za narudžbe iznad 70 €

Damir Zlatar Frey: Damir Zlatar Frey: Mama Medeya ili promrzli cvjetovi svibanjski

14,00€

Osnovne informacije

Dostava globalno
40€
GLS
5.5€
Preuzimanje u antikvarijatu
0€
Dostava EU
15.92€
GLS Paketomat
2€

Kreditna kartica / Debitna kartica (WSPay)
WSPay sustav za internet autorizaciju i naplatu kreditnih i debitnih kartica.
Općom uplatnicom / Virmanom / Internet bankarstvom
Uplatite direktno na naš bankovni raučun. Uputstva i uplatnice vam stiže putem maila.
Plaćanje pouzećem
Plaćanje gotovinom prilikom preuzimanja.
Platite prilikom preuzimanja u antikvarijatu
Platiti možete gotovinom ili karticama na POS uređajima
PayPal
Platite putem PayPal-a

Damir Zlatar Frey: Mama Medeya ili promrzli cvjetovi svibanjski

Damir Zlatar Frey

Sažetak

Skladatelj Lobel Kluiser nakon obiteljske tragedije odluči otići u San Francisco, grad koji prihvaća sve različite i drugačije, koji može sve ono što Zagreb i Hrvatska nisu bili u stanju, i to ne samo u ovom slučaju. Lobel, genijalan i darovit, u novoj sredini ostvaruje neslućene uspjehe te dokraja razvija svoj talent. No nad njegovim životom i radom vječno lebdi sjenka tragedije koju je preživio – smrt vlastite djece. Ubila ih je njegova supruga Srna nakon što je otkrila da joj je muž gay. Ni ona ni sredina u kojoj su tada živjeli nisu mogle prihvatiti Lobelovo pravo ja. I dok sklada genijalnu simfoniju Baranja, Lobel ne može pobjeći od sebe i svoje prošlosti. S njom će se u potpunosti suočiti tek kad posjeti Zagreb radi izvedbe svojeg oratorija Hrvatska Medeya kojim je ispisao posvetu vlastitoj izgubljenoj djeci.

Mama Medeya govori o slobodi, o mogućnosti prihvaćanja drugih i drugačijih, ali i o otporu društva i stigmatiziranju pripadnika gay zajednice. Damir Zlatar Frey napisao je roman o umjetniku i njegovoj osobnoj tragediji, ali i o suočavanju društva sa samim sobom. Junaci Mame Medeye imaju, kao i junaci grčkih tragedija, unaprijed određenu sudbinu. Jedna je od sudbinskih zadaća Lobela Kluisera upravo u tome da mora promijeniti svijest zajednice i pokazati da je sloboda moguća.

“Damir Zlatar Frey vješto i elegantno ulazi u klinč sa zahtjevnom pripovjedačkom strukturom romana Mama Medeya, izašavši kao pobjednik. Teatarsko iskustvo autora ogleda se u različitim narativnim strategijama koje se slijevaju i čine zanimljiv kontrapunkt upadljivom intimističkom i ispovjednom tonu glavnog junaka, talentiranog kompozitora koji zbog nerazumijevanja i progona sredine u kojoj živi mora napustiti svoju zemlju. Jedna je od ključnih tema ovoga stilski ujednačenog romana upravo strah od spoznaje vlastite istinske prirode i slobode koju ona donosi. U završnici romana nailazimo na rečenice koje to najbolje potvrđuju: ‘Ali što ako ostariš bez zanimanja, znanja, sadržaja o samom sebi? Ako te umjesto kontemplacije i mira prožderu sijede vlasi ljubomore?’ Mama Medeya hrabro nosi bolni biljeg svoje drugosti od prve stranice do posljednjeg retka i u sukobu je s isključivostima i zadrtostima gotovo svih društava, a pogotovo onih nedovoljno zrelih, navodnih demokracija u povoju, dajući tako značajan doprinos regionalnoj queer književnosti.” – Zoran Janković

Dodatne informacije

Recenzije kupaca

Još nema recenzija za ovaj proizvod.

Napišite recenziju

Možda vas zanima

Nedavno pregledano

Preko 50000 artikala

Velika kolekcija naslova

Besplatna dostava

Za narudžbe iznad 70 €

Brza dostava

Hrvatska pošta - naš partner u dostavi

Sigurna kupovina

SSL certifikat i WSPay